uśmiechniete trzy młode kobiety
aktualności

Matura bez stresu – warsztaty autoprezentacji dla licealistów zakończone

Ponad 30 godzin wspólnej pracy z uczniami krakowskiego liceum ogólnokształcącego KCECAK zakończone. Pracowaliśmy nad autoprezentacją, radzeniem sobie ze stresem oraz przygotowaniem do wypowiedzi ustnej.

Wspaniała młodzież licealna uczyła się oddychać przeponowo, by redukować swój stres, poznawała techniki i sposoby autoprezentacji. Podczas naszych zajęć poznawaliśmy również świat emocji, pragnień. Było też trochę miejsca na wiele ważnych dla młodych ludzi tematów związanych z psychologią czy filozofią.

Ćwiczenie czyni mistrza – o tym przekonywali się uczestnicy warsztatu 🙂 Uczyli się również obserwować siebie, zmiany jakie zachodzą, kiedy potrafią korzystać z techniki oddechów przeponowych 🙂

Bardzo dziękuję za zaufanie i wspólną pracę, która dla mnie jest wielką inspiracją 🙂

Bardzo podobały mi się zajęcia z Panią. Nauczyłam się na nich, jak radzić sobie ze stresem, jak poprowanie wykonywać ćwiczenia na rozluźnienie, jak doceniać wszystko dokoła, jak poznawać swoje ciało i jak je uspokoić. Są to rzeczy bardzo ważne i przydatne w życiu, a których nie uczymy się w szkole – napisała w podsumowaniu zajęć Ola.

Czas na tych zajęciach obfitował w wiele elementów dydaktycznych ukierunkowanych na przygotowanie do matury ustnej z języka polskiego. Podobał mi się motyw filozoficzny, często rozwijany przez uczestników spotkań. Komentarze i spostrzeżenia zapewne zostaną zapamiętane przeze mnie w sposób przydatny i pozytywny – tak opisał warsztaty Maciek.