Moje talenty

Odkrywanie siebie, uświadomienie sobie, jakie mamy talenty, a więc jak działamy i jaki styl życia wybieramy – stało się dla mnie przełomem.

Kiedy zrobiłam testy Gallupa – była zaskoczona ich trafnością. Od tamtego czasu Gallup i jego badanie stało się jednym z moich drogowskazów.

Test Gallupa odkrywa 34 talenty neuronalne, jakie mamy. Od naszej pracy zależy to, w jaki sposób będziemy nad nimi pracować i jak je rozwiniemy. Zdarza się też tak, że „zaniedbane” talenty domagają się ujawnienia, sabotują nas i nasze działania – czasami długo i skutecznie.

Kiedy uświadomimy sobie, jakie mamy talenty oraz to, że każdy ma inne – stajemy się otwarci, ufni i z radością akceptujemy innych ludzi. Zaczynamy otwarcie się komunikować.

Nasz zbiór talentów – to takie „talentowe prawo jazdy”, które pomaga nam i wspiera w różnych sytuacjach życiowych. Dzieje się tak jednak w sytuacji, kiedy nasze talenty zamieniamy w „mocne strony”.

Jakie są moje talenty? Podaję 10 swoich talentów. Opis ich przytaczam z raportu Gallupa.

  1. Współzależność, choć wolę nazwę – łączność

Osoby, które wyróżnia cecha łączności, wierzą w powiązanie wszystkich rzeczy. Są przekonane, że istnieje bardzo mało tzw. „zbiegów okoliczności”, a prawie każde zdarzenie ma swoją przyczynę.

2. Strateg

Osoby, które wyróżnia cecha stratega, tworzą alternatywne sposoby postępowania i przebiegu wydarzeń. Napotykając jakiekolwiek sytuacje, potrafią szybko dostrzec w nich istotne i znaczące schematy oraz kwestie.

3. Odpowiedzialność

Osoby, które wyróżnia cecha odpowiedzialności, czują się psychicznie odpowiedzialne za to, co zadeklarowały się zrobić. Są wewnętrznie zobowiązane takimi wartościami jak uczciwość i lojalność.

4. Osiąganie

Osoby, które wyróżnia cecha osiągania, mają w sobie duży zapas sił życiowych i ciężko pracują. Czerpią olbrzymią satysfakcję z bycia osobą zajętą i efektywną.

5. Bliskość

Osobom, których wyróżnia cecha bliskości, sprawiają radość bliskie relacje w innymi. Czerpią głęboką satysfakcję pracując z przyjaciółmi nad osiągnięciem jakiegoś celu.

6. Indywidualizacja

Osoby, które wyróżnia cecha indywidualizacji, są zaintrygowane niepowtarzalnością każdej osoby. Posiadają dar zrozumienia, dlaczego ludzie, którzy różnią się od siebie, potrafią wspólnie wydajnie pracować.

7. Uczenie się

Osoby, które wyróżnia cecha uczenia się, mają silne pragnienie nauki i ciągłego doskonalenia siebie. Bardziej ekscytuje je sam proces uczenia się niż jego rezultaty.

8. Optymista

Osoby, które wyróżnia cecha optymisty, mają entuzjazm, który jest zaraźliwy. Są pełne nadziei i pozytywnych myśli oraz potrafią sprawić, że inni także zafascynują się tym, co mają zrobić.

9. Wizjoner

Osoby, które wyróżnia cecha wizjonera, są zainspirowane przyszłością i tym, co mogłoby być. Swoją wizją przyszłości inspirują innych.

10. Komunikatywność

Osobom, których wyróżnia cecha komunikatywności, na ogół łatwo przychodzi „ubieranie swoich myśli w słowa”. Są dobrymi rozmówcami i mówcami.

Dlaczego o tym piszę?

Zanim zdecydujemy się na współpracę z kimś, warto poznać bliżej osobę i jej sposób myślenia. Jeśli moje talenty zainteresowały Was i zachęciły do współpracy – serdecznie zapraszam do poznania mojej oferty.

Jestem do dyspozycji:

mail: monica.bartkowicz@gmail.com

tel. 500 493 013

kolorowe trójkąty które tworzą jeden spójny wzór