diament na niebieskim tle

Aktualności

Talenty Gallupa nasze komunikacyjne prawo jazdy

 • Szkolenia z wystąpień publicznych dla nauczycieli zakończone
  Serdecznie dziękuję Szkole Coachingu Edukacyjnego za zaproszenie mnie do przeprowadzenia dwóch warsztatów z wystąpień publicznych dla nauczycieli. Kluczowym zagadnieniem zajęć był stres oraz sposoby, jak sobie z nim radzić 🙂 Warsztaty odbyły się w kwietniu tego roku, kilka dni temu dostałam referencje, które przyjmuję z wdzięcznością 🙂
 • 22 listopada zapraszam na warsztat wystąpień publicznych
  Do 19 listopada przyjmuję zapisy oraz wpłaty na innowacyjny warsztat wystąpień publicznych – Poznaj siebie, stwórz siebie. Podczas 8-godzinnych zajęć online nauczysz się sprawdzonych technik i sposobów radzenia sobie ze stresem w sytuacjach związanych z wystąpieniami publicznymi. Wiele osób wystąpienie publiczne kojarzy z konferencją czy wystąpieniem przed dużą grupą ludzi. O takiej sytuacji możemy mówić, kiedy mamy do czynienia z mówcami lub prelegentami 🙂 Pamiętajmy jednak o tym, że wystąpienie publiczne to również wiele innych sytuacji komunikacyjnych takich jak: rozmowa rekrutacyjna, przedstawienie klientowi swojej oferty, prowadzenie zajęć czy warsztatów i wiele innych codziennych sytuacji. Każda z nich stawia nas przed wyzwaniem, związanym z dobrym przedstawieniem się, dobrym pokazaniem się. Co to znaczy? Najkrócej rzecz ujmując, chodzi o to, jak odbierają nas nasi odbiorcy, czy w ciagu „magicznych 30 sekund” robimy dobre wrażenie, czy nas polubią? Czy umiemy być otwarci, serdeczni i pewni swoich opinii? Aż trudno uwierzyć, jak wiele elementów składa się na „pierwsze wrażenie”. Jedno jest pewne – jeśli jesteśmy dobrze przygotowani, znamy swoje ciało – również jego słabe strony – i znamy sposoby, aby być autentycznym i spójnym zarówno w mowie ciała, jak i słowach – wiele zyskujemy. Stres zamiast nas ograniczać pokazuje nam drogę do otwartości, akceptacji siebie. Kiedy poznajemy sposoby, jak sobie radzić ze stresem, jak rozpoznać, gdzie tkwi w naszym ciele – zawsze stajemy po stronie sukcesu. Serdecznie zapraszam Cię na warsztat Poznaj siebie, stwórz siebie – warsztat wystąpień publicznych. Przygotowałam go z myślą o osobach, które zaczynają swoją świadomą komunikację – będzie to więc poziom podstawowy. Słowa, język to nasze naturalne narzędzie komunikacji. Kiedy stajemy się świadomi naszych słów, ich doboru – to my tworzymy przestrzeń komunikacji. Są słowa, które lubimy, jakoś nam z nimi do twarzy i są takie, któych unikamy. Dlaczego tak się dzieje? Jedną z odpowiedzi na to pytanie przynosi test Gallupa, który pomaga nam nazwać nasze talenty. Każdy z naszych talentów „mówi” innymi słowami, innym językiem. Poznanie swoich talentów jest więc ważnym wzbogaceniem swojego komunikatu, każdego wystąpienia. I dodaje poczucie pewności siebie i wiary we własne możliwości. Warsztat Poznaj siebie, stwórz siebie poza częścią ćwiczeniową zawiera również wykonanie testu Gallupa oraz indywidualną sesję coachingową na temat Twoich talentów. Serdecznie zapraszam, jeśli Chcesz poznać pełny plan warsztatu – zobacz na stronie. Masz pytania, zadzwoń lub napisz: 500 493 013, monika@drogowskazy.com.pl
 • Oddech, który pomaga
  Warsztat komunikacji zakończony. Serdecznie dziękuję uczestniczkom 🙂 Po raz kolejny okazuje się, jak ważna jest umiejętność oddychania przeponowego. Oddech taki pomaga nam dosłownie w każdej sytuacji – harmonizujemy się, organizm jest dotleniony, a regularne treningi oddechowe zmiejszają lęki, depresje, napięcia, stres, zmęczenie, poprawiają sen i wiele wiele innych korzyści. Oddychanie przeponowe prowadzi do mówienie z przepony – by odciążyć gardło, by głos zyskiwał inne barwy, by uspokoić się. Warto więc ćwiczyć oddychanie przeponowe. Zapraszam na warsztaty!
 • „Dziękuję za wartościowe szkolenie…” – kolejne opinie uczestniczek warsztatu wystąpień publicznych
  Każdy trener z niecierpliwością czeka na opinie uczestników swoich warsztatów. Szczery feedback jest niezwykle ważny – pozwala lepiej poznawać potrzeby uczestników 🙂 Z przyjemnością dzielę się kolejnymi opiniami uczestniczek – IV. edycji warsztatu Poznaj siebie, stwórz siebie. To dla mnie oraz dla Ingi (trenerki Gallupa) wiela radość – z serca dziękujemy. Malwina napisała: Szkolenie było bardzo wartościowe i dające dużo do myślenia. Atutem spotkań było dostosowywanie treści merytorycznych do bieżących potrzeb uczestników. Jestem bardzo zadowolona z odbytego szkolenia. Elżbieta napisała: Serdecznie polecam szkolenie. Był to czas dalszego wglądu w siebie. Odkryłam swoje talenty. Dzięki uświadomieniu sobie swoich talentów, poczułam się wartościowa i potrzebna. Poczułam, że moje talenty są moim bogactwem, ale  mogą służyć innym. A także, że ja mogę czerpać z talentów moich bliskich. To był dla mnie intensywny czas, bardzo bogaty w nowe umiejętności i wiedzę. Atmosfera była bardzo przyjazna, pozwalała na otwartość wobec uczestników. Ponadto nauczyłam się oddychać przeponowo, co bardzo pomaga mi w wyregulowaniu swoich emocji w sytuacjach dla mnie trudnych. Bardzo jestem wdzięczna za warsztat – spojrzałam na siebie z miłością . Cudownym odkryciem była dla mnie medytacja wdzięczności. Praktykuję wdzięczność codziennie .Ona zmienia mnie a ja nabieram dystansu – czuje się jakbym była okryta ochronnym płaszczem😊 Kochana Moniko bardzo jestem Ci wdzięczna. Zapraszam serdecznie na V. edycję warsztatu wystąpień publicznych – Poznaj siebie, stwórz siebie – zaczynamy 24 maja 🙂
 • 19 maja zapraszam na live na FB – co mi da udział w warsztacie wystąpień?
  19 maja o godz. 18.00 na Facebooku zapraszam na live. Podczas tego spotkania porozmawiamy o tym: gdzie w ciele siedzi trema, zrobimy krótki test oddechowy, co daje oddychanie przeponowe? przećwiczymy ten styl oddechów. Warsztat wystąpień publicznych – Poznaj siebie, stwórz siebie zaczynamy 24 maja. Zapisy i wpłaty do 21 maja. Ramowy plan zajęć znajdziecie na stronie warsztatu. Sedrecznie zapraszam!
 • IV warsztat wystąpień publicznych Poznaj siebie, stwórz siebie zakończony!
  14 kwietnia zakończył się kolejny warsztat – Poznaj siebie, stwórz siebie. Kilkanaście godzin wspólnej pracy, nauki oddechów przeponowych, mówienie z przepony – to piękny proces, w którym uczestniczki odkrywały swoją własną moc i siłę. Dzięki tym zajęciom wiem, że najważniejsze jest budowanie relacji z samą sobą – powiedziała podsumowując spotkania. Kiedy potrafimy nawiązać relację z samymi sobą, z naszym ciałem – zmienia się nasza komunikacja – stajemy się autentyczni, spójni i harmonijni. Okazuje się, że nie musimy uczyć się gestów – technicznie – stają się ona naturalnym zachowaniem. W ramach warsztatu uczestniczki robiły też testy Gallupa i odkrywały własne talenty, które dzięki sesji coachingowej rozwinęły się w ich siłę. Kiedy uświadomiłam sobie, jak jestem utalentowana i że to jest moja siła – poczułam się bardzo pewnie. Moje poczucie wartości bardzo wzrosło – podsumowała swoje talentowe spotkanie jedna z uczestniczek. Odkrywanie talentów, akceptacja tego, jak każdy z nas jest inny, unikatowy – to piękne doświadczenie. Poznanie talentów oraz ich potrzeb pozwala nam jasno mówić o tym innym ludziom. Uczy nas też tolerancji i zrozumienia dla innych. I przynosi jeszcze jedno – przestajemy się porównywać z innymi, bo każdy z nas jest inny.
 • Życzenia świąteczne
  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy chcę Wszystkim złożyć najlepsze życzenie. Aby ten świąteczny czas stał się dla Was chwilą odpoczynku od codzienności w zdrowiu i pogodzie ducha. Aby radość, nadzieja i miłość zagościły przy Waszych wielkanocnych stołach.
 • W drodze do autentyczności 🙂 Trwa IV. edycja warsztatu wystąpień publicznych – Poznaj siebie, stwórz siebie
  Co to znaczy być autentycznym? Jak zmienia się nasza komunikacja – zarówno niewerbralna, jak i werbalna? Jak budować harmonijny i spójny przekaz komunikacyjny? Poszukujemy własnych dróg podczas IV. już edycji warsztatu wystąpień publicznych – Poznaj siebie, stwórz siebie. „Według słownika Webstera być autentycznym to znaczy: „nie być wymyślonym, fałszywym czy imitacją”. Być autentycznym to być „naturalnym, prawdziwym, bona fide, być rzeczywiście i dokładnie tym, kim się jest”. (…) To bowiem, co w nas najlepsze, powinno być wystarczająco dobre nawet wtedy, gdy mamy zły dzień” – napisała Sarah Ban Breathnach w „Ścieżce prostej obfitości”. Trudno nie zgodzić się z tymi pięknymi słowami. A jak stawać się naturalnym? Budując kontakt z samym sobą, dzięki oddechom, poznawaniu swoich emocji i wielu innych działaniach. Odkrywanie siebie to proces – piękny proces, dzięki któremu nasza komunikacja zmienia się radykalnie.
 • Kolejne opinie uczestniczek warsztatu wystąpień publicznych – Poznaj siebie, stwórz siebie
  Zakończyła się III. edycja warsztatu wystąpień publicznych – Poznaj siebie, stwórz siebie. Przyszły też kolejne opinie uczestniczek warsztatu, za co serdecznie dziękuję 🙂 „Szkolenie było bardzo rozwijające i ciekawe. Wiedza dotycząca radzenia sobie ze stresem oraz związana z autoprezentacją przyda mi się w codziennym życiu oraz w pracy. Świadomość talentów ułatwia pracę z samym sobą oraz z otoczeniem, dlatego cieszę się, że ją teraz posiadam. Dziękuję :)” – Patrycja, III. warsztat Poznaj siebie, stwórz siebie, „Bardzo polecam udział w warsztacie, z uwagi na jego praktyczne aspekty a także wspaniałe połączenie elementów autoprezentacji z prawidłowym oddechem oraz odkrywaniem naszych talentów. Do tego fantastyczna atmosfera i kameralne grono sprzyjają czerpaniu „pełnymi garściami” z poruszanych zagadnień  – Anna, III.warsztat Poznaj siebie, stwórz siebie Już 20 kwietnia startuje kolejna, V. edycja warsztatu wystąpień publicznych. Wszystkie informacje oraz ramowy plan warsztatu znajdziecie na stronie – Poznaj siebie, stwórz siebie. Serdecznie zapraszam!
 • Trzecia edycja warsztatu wystąpień publicznych zakończona!
  16 godzin wspólnej pracy, tygodniowe wyzwania oddechowe, samodzielne wystąpienia, poznawanie siebie dzięki odkrywaniu własnych talentów – to jednie kilka punktów warsztatów wystąpień publicznych, które się właśnie zakończyły. Poznałam wiele przydatnych technik razdzenia sobie ze stresem, sposoby relaksacji i odprężenia, dobre „chwyty”, jak sobie radzić w różnych sytuacjach. Bardzo użyteczna jest też dla mnie wiedza, jaką mam po spotkaniach na temat talentów. Poznanie siebie to poznanie między innymi własnych talentów – mówiła, podsumowując, jedna z uczestniczek. Bardzo dziękuję za zaufanie, otwartość i gotowość dzielenia się swoimi opowieściami.