diament na niebieskim tle

Aktualności

Talenty Gallupa nasze komunikacyjne prawo jazdy

 • Projekt szkoleniowy z budowania strategii marki zakończony
  100 godzin wspólnej pracy, 6 szkoleń, około 80 przeszkolonych osób przez 6 miesięcy, dużo wiedzy, wspólnej pracy i wzajemnych inspiracji. Tak można podsumować projekt szkoleniowy z budowania strategii marki dla Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, oddział w Krakowie, który miałam wielką przyjemność prowadzić. Projekt składał się: z dwóch szkoleń dotyczących budowania strategii marki, szkolenia związanego z projektowaniem wydarzeń, dwóch szkoleń z zarządzania kryzysem oraz budowania dobrej atmosfery w miejscu pracy. Poza wiedzą, przydatnymi narzędziami w codziennej pracy w organizacji – takimi jak: analiza SWOT, manual kryzysowy, narzędzia komunikacji kryzysowej i wiele innych – Uczestnicy poznali też sposoby zarządzania stresem w życiu i w organizacji. Stres jest stałym czynnikiem każdej sytuacji zmiany, warto więc znaleźć też dla niego miejsce. Oczywiście znalazło się też miejsce na praktykę wdzięczności – prowadzenie dzienników wdzięczności, pisanie listów wdzięczności i innych sposobów, które nie tylko obniżają poziom kortyzolu (hormonu stresu), ale też podnoszą nasze samopoczucie i zmieniają sposoby myślenia i działania w życiu. 100 wspólnie spędzonych godzin przyniosło wiele niezapomnianych chwil, wspaniałej zabawy, wzajemnych inspiracji. Poaza ćwiczeniami, korzystaliśmy też z gier symulacyjnych badając fazy kryzysu, graliśmy w gry zespołowe – między innymi o zasadach fair play i korzystaliśmy z kart leśnych mojego autorstwa, badając swoje reakcje na stres. Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie, wspólną pracę – czasami bardzo intensywną i niezapomniane wrażenia. Zapraszam do przeczytania opinii Uczestników na temat szkoleń oraz całego cyklu: Bardzo przydatny cykl szkoleniowy. Atmosfera panująca na spotkaniach pozwoliła „wyjść” nam ze schematu myślenia i poszukać nowych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Ostatni element cyklu szkoleniowego nastawiony był na indywidualne podejście do swojej pracy, ale także budowania poczucia komfortu i dobrostanu – Michał Jestem wdzięczna, że mogłam uczestniczyć w tym cyklu, poznać wielu wspaniałych ludzi i siebie, ale nade wszystko korzystać z wiedzy Moniki. Dziękuję! – Anna Szkolenie bardzo merytoryczne i dzięki przykładom było ciekawe i przystępne – Joanna Monika wykazała się dużą wiedzą, ale – co najważniejsze – potrafiła przekazać ją w zrozumiały sposób uczestnikom. Poświęciła dużo uwagi i cierpliwości, by szczegółowo wyjaśniać wszystkie problematyczne dla uczestników kwestie – Marta Bardzo dziekuję za profesjonalne, ciekawe, dające odpowiedzi na wiely pytań szkolenia. Świetne prowadzenie, ogromne doświadczenie prowadzącej, bardzo zorientowana na uczestników… Szkolenie ciekawe, pobudza do dyskusji. Pani Bartkowicz prowadzi w sposób dynamiczny i ciekawy, przesdtawia wiele rozwiązań kryzysów… Bardzo wartościowe szkolenia. Jesteśmy wdzięczni 🙂 Rewelacyjne podejście do człowieka i życia!
 • Matura bez stresu – warsztaty autoprezentacji dla licealistów zakończone
  Ponad 30 godzin wspólnej pracy z uczniami krakowskiego liceum ogólnokształcącego KCECAK zakończone. Pracowaliśmy nad autoprezentacją, radzeniem sobie ze stresem oraz przygotowaniem do wypowiedzi ustnej. Wspaniała młodzież licealna uczyła się oddychać przeponowo, by redukować swój stres, poznawała techniki i sposoby autoprezentacji. Podczas naszych zajęć poznawaliśmy również świat emocji, pragnień. Było też trochę miejsca na wiele ważnych dla młodych ludzi tematów związanych z psychologią czy filozofią. Ćwiczenie czyni mistrza – o tym przekonywali się uczestnicy warsztatu 🙂 Uczyli się również obserwować siebie, zmiany jakie zachodzą, kiedy potrafią korzystać z techniki oddechów przeponowych 🙂 Bardzo dziękuję za zaufanie i wspólną pracę, która dla mnie jest wielką inspiracją 🙂 Bardzo podobały mi się zajęcia z Panią. Nauczyłam się na nich, jak radzić sobie ze stresem, jak poprowanie wykonywać ćwiczenia na rozluźnienie, jak doceniać wszystko dokoła, jak poznawać swoje ciało i jak je uspokoić. Są to rzeczy bardzo ważne i przydatne w życiu, a których nie uczymy się w szkole – napisała w podsumowaniu zajęć Ola. Czas na tych zajęciach obfitował w wiele elementów dydaktycznych ukierunkowanych na przygotowanie do matury ustnej z języka polskiego. Podobał mi się motyw filozoficzny, często rozwijany przez uczestników spotkań. Komentarze i spostrzeżenia zapewne zostaną zapamiętane przeze mnie w sposób przydatny i pozytywny – tak opisał warsztaty Maciek.
 • Warsztat wdzięczności z dziećmi
  13 czerwca 2023 roku przeprowadziłam warsztat wdzięczności dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej KCECAK w Krakowie. To wyjątkowy moment, dzieci rozpoczynają nowy etap edukacji – jest to więc doskonała okazaja, by podziękować swojej nauczycielce za 3 lata wspólnej pracy i edukacji. Rozmowy na temat wdzięczności, bycia wdzięcznym oraz zauważania tego, co otrzymujemy wzbudziły w młodych uczniach wiele ciekawych refleksji i radości. Wspólnie słuchaliśmy baśni na temat wdzięczności – jak wiele daje oraz jak wiele przynosi nam w zamian. Ustaliliśmy również, że zrobimy prezent dla nauczycielki – ich Pani – Anny Mroczko – stworzymy drzewo wdzięczności. Na dużym papierze powstawało drzewo, które z ogromnym zaangażowaniem malowały dzieci. Oczywiście ma również dziuplę z mądrą sową 🙂 A liście zostały uzupełnione w słowa wdzięczności za lata wspólnej pracy oraz tworzenia wielu ciekawych tematów. Warszat zakończyliśmy ćwiczeniem wdzięczności, aby podziękować sobie wzajemnie za wspólnie spędzony czas 🙂 Serdecznie dziękuję za możliwość tak dobrego spędzenia czasu, w gronie tak wspaniałych i kreatywnych osób.
 • Warsztaty dziennikarskie trwają już 11 lat
  Aż trudno uwierzyć, że warsztaty – dziennikarza śledczego oraz reportażu telewizyjnego – trwają już 11 lat! Kiedy zaczynałam je prowadzić na Krakowskiej Akademii, nigdy nie spodziewałam się tak długiego cyklu. Pochylanie się nad tematami, poszukiwanie ludzkich historii, inspirowanie młodych ludzi do zadawania pytań, poszukiwania prawdy oraz stawiania trudnych pytań – dla mnie samej jest ogromną inspiracją 🙂 Młodzi dziennikarze – mam nadzieję – będą uczyli się wychodzić poza schematy myślenia, poszukiwać własnej drogi i budować świadomość ludzi. Poprosiłam studentów o napisanie opinii o naszych zajęciach. Ankieta była anonimowa, dzielę się kilkoma refleksjami. Przytaczam część, a Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za wspólną pracę, za stworzenie „redakcji” i nasze wspólne odkrycia. Zadania, jakie przygotowywaliśmy na każde zajęcia były bardzo ciekawe. Nie siedzieliśmy, tylko braliśmy udział i to było bardzo inspirujące, Podobało mi się prowadzenie ich, podejście do studentów oraz atmosfera, która pozwalała na swobodne wypowiadanie się i brak oceniania. Dowiedziałam się, jak z dystansem podchodzić do pewnych spraw, jak dobrze poprowadzić opowieść, historię… Na zajęcia przychodziłam z chęcią i zainteresowaniem. Były prowadzone w sposób lekki, ale wymagający od nas włąsnej refleksji i pomysłu na wybranie ciekawych tematów, Podobało mi się aktywne działanie, burze mózgów, otwartość na różne tematy, historie z Pani pracy dziennikarskiej, Zajęcia nauczyły mnie dociekliwości i rzetelności, Praktyczne podejście do przedmiotu. Wiedza oparta na konkretnych przykładach. Dzielenie się doświadczeniem. Życzliwe podejście do studenta – ważne! Podobało mi się zaangażowanie Pani Moniki w zajęcia Bardzo serdecznie dziękuję za tak wiele pięknych i dobrych słów, mówiących o mojej pracy 🙂
 • Nowy cykl szkoleniowy rozpoczęty
  Największą wartością pracy trenerskiej są ludzie i budowanie relacji z nimi. Wspaniały zespół – kreatywny, wymagający i otwarty – to największe wyzwanie dla trenera. Na zlecenie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, oddział w Krakowie – przeprowadzę w tym roku cykl szkoleń. Pierwsze, trzydniowe spotkanie, jest już za nami. Bardzo dziękuję za zaufanie, godziny wspólnej pracy i świetne pomysły. Pierwsze szkolenie z nowego cyklu już za nami. Dziękuję za wiele dobrych słów. Przytaczam kilka opinii Uczestników 🙂 bardzo twórcze spotkanie, dużo praktycznych zajęć… niezwykła umiejętność prowadzącej tworzenia z jednostek zespołu 🙂 szkolenie na bardzo wysokim poziomie, trzy dni fanatastycznej pracy, która przyniesie korzyść naszym ośrodkom. Dużo przydatnych wskazówek i ciekawe spojrzenie z zewnątrz, Dziękuję serdecznie 🙂
 • Życzenia świąteczna
  Serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia – ciepła rodzinnego stołu, najbliższych wokół oraz ciszy, nadziei i pokoju w sercach 🙂 Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, pokoju na świecie i wdzięczności w sercach na cały 2023 rok!
 • Dwudniowe szkolenie – jak współpracować z mediami zakończone
  Serdecznie dziękuję za możliwość wspólnej pracy ze wspaniałymi ludźmi z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, oddział w Krakowie. Moc energii, kreatywności i zapału zaawocowały wieloma wspaniałymi pomysłami. Wspaniała atmosfera, otwartość i serdeczność – to warunek otwartej komunikacji, która pozwala „góry przenosić”. I to właśnie miało miejsce podczas dwóch dni wspólnej pracy. Dzielę się kilkoma refleksjami uczestników: Świetna atmosfera, ogrom wiedzy i jeszcze większy ogrom pomysłów w głowie po szkoleniu. Dziękuję. Wiedza – bardzo użyteczna, merytotyczna, kompetencje, klarowna forma przekazu. Po prostu – dziękuję! Bardzo dobre informacje, które warto wcielać w życie… Umiejętność aktywizowania uczestników, angażowania ich w prezentowane zagadnienia, utrzymanie przyjaznej atmosfery przez prowadzącego. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję za pracę i tyle miłych słów!
 • Trzy szkolenia dla Vulcana
  Na zaproszenie firmy szkoleniowej Vulcan nagrałam trzy szkolenia, które są dostępne na platformie e-learningowej. Dwa szkolenia dotyczyły wystąpień publicznych – radzenia sobie ze stresem oraz przygotowania do wystąpienia i zapanowaniu nad różnymi, nieprzewidzianymi sytuacjami podczas wystąpień, w trzecim natomiast podzieliłam się swoim doświadczeniem związanym z praktyką wdzięczności. Serdecznie dziękuję za to zupełnie nowe dla mnie doświadczenie! Już wkrótce oferta moich szkoleń zostanie uzupełniona o kolejne, nowe propozycje.
 • Szkolenia z wystąpień publicznych dla nauczycieli zakończone
  Serdecznie dziękuję Szkole Coachingu Edukacyjnego za zaproszenie mnie do przeprowadzenia dwóch warsztatów z wystąpień publicznych dla nauczycieli. Kluczowym zagadnieniem zajęć był stres oraz sposoby, jak sobie z nim radzić 🙂 Warsztaty odbyły się w kwietniu tego roku, kilka dni temu dostałam referencje, które przyjmuję z wdzięcznością 🙂
 • Oddech, który pomaga
  Warsztat komunikacji zakończony. Serdecznie dziękuję uczestniczkom 🙂 Po raz kolejny okazuje się, jak ważna jest umiejętność oddychania przeponowego. Oddech taki pomaga nam dosłownie w każdej sytuacji – harmonizujemy się, organizm jest dotleniony, a regularne treningi oddechowe zmiejszają lęki, depresje, napięcia, stres, zmęczenie, poprawiają sen i wiele wiele innych korzyści. Oddychanie przeponowe prowadzi do mówienie z przepony – by odciążyć gardło, by głos zyskiwał inne barwy, by uspokoić się. Warto więc ćwiczyć oddychanie przeponowe. Zapraszam na warsztaty!