z kartek ułożone serce
aktualności

27 maja o 10.10 zapraszam na live na FB – praktyka wdzięczności jako prosta droga do podnoszenie odporności

Serdecznie zapraszam w najbliższy czwartek na live, w którym podzielę się prowadzeniem dziennika wdzięczności? Czy warto budować postawę wdzięczności? Co mi to da? Z takimi pytaniami spotykam się często, rozmawiając z ludźmi.

Wdzięczność to coś więcej niż słowo dziękuję, które wypowiadamy wiele razy dziennie. To postawa wyrażająca się docenianiem świata, Boga, losu i życia za wszystko, co otrzymujemy. To też postawa, która pozwala doceniać samych siebie za dary, jakie mamy a których często nie zauważamy.

Praktyka wdzięczności dla mnie to trzy kroki – zapisywanie wdzięczności dzięki prowadzeniu dziennika wdzięczności, odczuwaniu wdzięczności – dzięki medytacjom wdzięczności i działanie z wdzięcznością – odkrywanie wielu pozimów kreatywności, radości życzliwości i zrozumienia dla siebie i innych. To przeniesienie się na inny poziom odbioru rzeczywistości.

Liczne badania naukowe jednoznacznie pokazują, że praktyka wdzięczności, prowadzenie dziennika wdzięczności poprawia nasze samopoczucie, uwalnia dużą moc dopaminy – a więc pozytywnie uzależnia. Stajemy się zdrowsi, radośniejsi, mamy więcej energii i życzliwości dla świata.

Dziennik wdzięczności prowadzę już ponad rok. Staram się pisać codziennie za co jestem wdzięczna, a dzięki temu dostrzegam wiele zmian, jakie przychodzą do mojego życia.

Jeśli więc jesteś ciekawa/y jak prowadzić dziennik wdzięczności – zapraszam na live 🙂

https://www.facebook.com/100719758584247/live/

kolorowe trójkąty które tworzą jeden spójny wzór